A Mol Százhalombattán különleges évfordulót ünnepelt, amely nemcsak a múlt eredményeit idézte fel, hanem a jövő lehetőségeit is megvilágította. Az esemény alkalmat adott arra, hogy a munkatársak és a vezetőség együtt emlékezzenek meg az eddigi sikerekről


A Dunai Finomító folyamatos fejlődésen ment keresztül, amelynek következtében kapacitása és technológiai színvonala jelentős mértékben növekedett. Jelenleg naponta 165 ezer hordó kőolaj feldolgozására képes, míg a legújabb, megújított stratégiája az intelligens energiaátmenetre összpontosít.

Ezt a megjegyzést Molnár József, a Mol-csoport vezérigazgatója tette pénteken Százhalombattán, a Dunai Finomító 60. évfordulóját ünneplő jubileumi esemény keretében.

Molnár József emlékei között felidézte, hogy az első termelőegység 1965 júniusában indult hódító útjára a Dunai Kőolajipari Vállalat (DKV) égisze alatt. Azóta ez a létesítmény folyamatos fejlődésen ment keresztül, bővült és modernizálódott, tükrözve a technológiai fejlődés irányvonalait és a piaci igények változásait.

A beruházásoknak köszönhetően az elmúlt évtizedekben a Dunai Finomító nemcsak Magyarország, hanem Kelet-Közép-Európa legnagyobb és legeredményesebben működő finomítójává vált - hangoztatta.

A vezérigazgató beszámolója alapján a 21. század elején, gondosan megtervezett beruházások révén és kitartó munkával, Százhalombattán sikerült elérni a kénmentes üzemanyag előállítását, mindezt négy évvel a kötelezettségvállalás határideje előtt. Ezzel a Mol-csoport a kelet-közép-európai régióban elsőként szerzett jelentős versenyelőnyt.

Molnár József hangsúlyozta, hogy a Mol lépésről lépésre emeli a megújuló energia részarányát az energiamixében. Kiemelte, hogy ez a vállalat számára egy olyan irányt mutat, amely lehetővé teszi, hogy a régió egyre fenntarthatóbb és önellátóbb legyen.

Az átalakulás két fontos eseményeként kiemelte a bioüzemanyag-gyártás megkezdését Százhalombattán, valamint azt, hogy megépült Kelet-Közép-Európa legnagyobb zöldhidrogén üzeme a telepen.

A vezérigazgató szerint az elkövetkező 10-15 év legnagyobb stratégiai kihívása az lesz a Mol számára, hogy hogyan tudja a meglévő nagyüzemeket évtizedekre gazdaságosan fenntarthatóvá tenni. Hozzátette, hogy a hagyományos újítás terén a nagyberuházások ideje lejárt, de okos kiegészítő beruházásokkal, találékonysággal meg lehet teremteni a szükséges fenntarthatósági szempontokat figyelembe vevő versenyképességet is.

Related posts