Egyedi megfogalmazás: **Fokozott Határellenőrzések Nyugat-Európában – Amit az Európai Utazóknak Érdemes Tudniuk** Az utazás során fontos, hogy naprakész információkkal rendelkezzen a határellenőrzésekről, különösen Nyugat-Európában. Az utóbbi időszakba


Szigorúbb beutazási ellenőrzések a vonatokon és a repülőtereken is

Európa számos országában a jogosulatlan határátlépések visszaszorítása érdekében szigorúbb beutazási ellenőrzéseket vezettek be. Németországban szeptember 16-tól, míg Franciaországban októbertől léptek életbe a kiegészítő intézkedések. Most pedig Hollandia is csatlakozik ehhez a tendenciához, és december 9-től fokozza az ellenőrzések szigorát.

Az ellenőrzések nem csupán a gépjárművezetőket érintik; a vonatokon és a repülőtereken is számíthatunk váratlan vizsgálatokra.

Németország: 2023. szeptember 16-tól kezdődően a német határokon fokozott ellenőrzések léptek életbe, amelyek célja a belépésre jogosult személyek szigorúbb kiszűrése. A szövetségi belügyminiszter tájékoztatása szerint ez a rendkívüli intézkedés előreláthatólag hat hónapig lesz érvényben.

Ez érinti a francia, dán, belga, holland és luxemburgi határokat. A lengyel, a cseh és a svájci határokon 2023. október közepe óta állandó ellenőrzések vannak. 2015 szeptembere óta szúrópróbaszerű ellenőrzéseket végeznek az osztrák határon.

Franciaország területén 2024. november 1-jétől ideiglenes, szigorúbb határellenőrzések léptek életbe. Ezek a korlátozások jelenleg 2025. április 30-ig érvényesek, és a német, luxemburgi, svájci, belga, olasz és spanyol határokon érvényesülnek. Az ellenőrzések kiterjednek a szárazföldi, légi és tengeri közlekedési útvonalakra egyaránt. Az intézkedés célja, hogy hatékonyabban küzdjön a terrorizmus, az illegális migráció és a csempészet ellen.

Hollandia: a Németországgal és Belgiummal határos Hollandiában december 9-től a legtöbb szárazföldi határon szúrópróbaszerű ellenőrzéseket hajtanak végre. A határrendészet első körben hat hónapra mobil csapatokat szándékozik bevetni.

Az ellenőrzés során az utazókat és az ingázókat arra kérik, hogy mutassák be személyazonosító okmányukat, például személyi igazolványt vagy útlevelet.

Az ingázók esetében a határellenőrzés általában enyhébb szabályokkal működik. Ugyanakkor az utazóknak a jövőben is érdemes felkészülniük arra, hogy hosszabb várakozási időkre és megnövekedett forgalmi torlódásokra számíthatnak a határokon.

A Németország és Ausztria közötti határátkelőhelyek, különösen az autópályákon, azóta, hogy bevezették a véletlenszerű határellenőrzéseket, jelentős várakozási időket okoznak az utazók számára. Az ADAC statisztikái szerint a Suben (A3 Linz-Passau), Walserberg (A8 Salzburg-München) és Kiefersfelden (A93 Kufstein-Rosenheim) szakaszok különösen problémásak. A csúcsidőszakokban, mint például a nyári, őszi és téli szünetek alatt, az odautazás akár fél órával is hosszabb lehet, mint korábban.

Svájc területén a meglévő ellenőrzések miatt gyakran alakulnak ki forgalmi dugók a Basel, Weil am Rhein és Kreuzlingen/Konstanz átkelőhelyeken. A Németország és a Cseh Köztársaság közötti határátkelőhelyeken is torlódásokat okoz a határellenőrzés, például a Breitenau/Schönwald határátkelőnél, mivel az A17-es Prága-Drezda úton fokozott ellenőrzés van érvényben.

Related posts