A magyar vízilabda-válogatottak izgalmas kalandra készülnek, hiszen a szingapúri világbajnokságra utaznak, ahol a legjobb érmekért küzdenek. A csapatok elszántsága és felkészültsége ígéretes, és a cél, hogy a nemzet büszkeségét öregbítsék a vízben való ha


A két vízilabda-válogatott szövetségi kapitányai, Cseh Sándor és Varga Zsolt, tegnap bejelentették a keretet a július 11-én kezdődő szingapúri világbajnokságra. A férfi csapatban Vogel Soma távolléte a legnagyobb érvágás, de mindkét együttes a fiatal tehetségek beépítésére összpontosít az ázsiai megmérettetés során. Céljuk, hogy a legjobb négy közé jussanak, és ha már ott vannak, az éremért is harcba szálljanak.

Az éremszerzésről Madaras Norbert, a Magyar Vízilabda-szövetség (MVLSZ) elnöke beszélt, méghozzá eléggé egyértelműen. A férfi és a női válogatott is hat nap alatt hat mérkőzést játszott, és a szövetség tegnapi sajtóeseményén Madaras úgy fogalmazott, hogy az olimpiai ciklus első éve mindig a megújulás jegyében telik. Mindkét kapitánytól elvárás, hogy új csapatot építsenek, és olyan játékosokat találjanak, akik a 2027-es budapesti világbajnokságon és a 2028-as Los Angeles-i olimpián is segítségünkre legyenek.

- emelte ki a szövetség elnöke.

A legnagyobb figyelmet természetesen a kerethirdetés vonzotta, hiszen mindkét nemzeti csapat 15 játékossal indul útnak Szingapúrba. A verseny július 11. és 24. között zajlik a női csapat számára, míg a férfiak egészen 25-ig versenyeznek. Az augusztus 3-ig tartó vizes világbajnokság során a vízilabdatorna befejezése után, 27-én kezdődik az úszók programja, de a nyílt vízi úszók már 15-én megkezdik küzdelmeiket.

A női válogatott szövetségi kapitánya, Cseh Sándor az alábbi 15 játékossal számol a világbajnokságon: kapusok: Neszmély Boglárka (FTC), Torma Luca (Eger); mezőnyjátékosok: Szilágyi Dorottya (Eger), Vályi Vanda (FTC), Varró Eszter (Berkeley), Peresztegi-Nagy Kinga (UVSE), Sümegi Nóra (DFVE), Dömsödi Dalma (BVSC), Keszthelyi Rita (Sabadell), Leimeter Dóra (FTC), Rybanska Natasa (Alimos), Faragó Kamilla (UVSE), Garda Krisztina (DFVE), Tiba Panna (UVSE), Hajdú Kata (UVSE). A férfiak szövetségi kapitánya, Varga Zsolt, az alábbi 15 pólóst nevezte meg: kapusok: Csoma Kristóf (Honvéd), Mizsei Márton (Vasas); mezőnyjátékosok: Angyal Dániel (Marseille), Manhercz Krisztián (FTC), Molnár Erik (FTC), Vámos Márton (FTC), Nagy Ádám (FTC), Fekete Gergő (FTC), Burián Gergely (Barceloneta), Kovács Péter (BVSC), Vigvári Vendel (FTC), Jansik Szilárd (FTC), Vigvári Vince (Barceloneta), Vismeg Zsombor (FTC), Nagy Ákos (FTC).

Cseh Sándor megjegyezte, hogy komoly kihívást jelent a csapat összeállítása, amikor minden egyes játékos maximális teljesítményt nyújt a mindennapokban, és hét-nyolc válogatott versenyző is érmekért küzd Szingapúrban. Varga Zsolt hangsúlyozta, hogy a huszonhárom játékost egy egységként kezeli, akik részt vettek a bő keret kialakításában, és a jövőben is számít azokra, akik most nem szerepelnek az utazó csapatban.

A nemzeti vízilabda csapat az elmúlt másfél évtizedben nem tudott igazán megújulni, mivel a szakmai stáb az idősebb játékosokban látta a siker zálogát. Vogel Soma, a Ferencváros kapusa, sajnos sérülés miatt nem szerepelhet a keretben, mivel műtét vár rá. Zalánki Gergő, aki az Olympiakosz színeiben idén görög bajnok és kupagyőztes lett, szintén hiányzik a csapatból. Ő már korábban jelezte, hogy a 2024-es válogatottszezont kihagyja, mivel az elmúlt év nem alakult kedvezően számára, és szüksége van egy kis időre a pihenésre, feltöltődésre és a családjával való együttlétre. A harmincéves világ- és Európa-bajnok azonban már most a jövőre tekint, és szeretne részt venni a 2028-as Los Angeles-i és a 2032-es brisbane-i olimpián is.

A férfi válogatott, amely a címvédő Ferencvárosra támaszkodik, a szingapúri világbajnokság B csoportjában méretteti meg magát. Az izgalmas mérkőzések július 12-én Ausztráliával kezdődnek, majd 14-én Japán, végül pedig 16-án az Európa-bajnoki címvédő Spanyolország következik.

Az első helyezettek a negyeddöntőbe jutnak, míg a második és harmadik helyezett csapatok a rájátszásban folytatják a küzdelmet. A negyedik helyezettek viszont a 13-16. helyezésekért harcolnak tovább. A 2024-es dohai világbajnokságon a csapat a hetedik helyen végzett, míg a 2023-as fukuokai versenyen világbajnoki címet nyert. A párizsi olimpián a negyedik helyezést érték el, hasonlóan a tavalyi Európa-bajnoksághoz is. A 2024-es dohai tornán ezüstérmet szerző női csapat a C csoportban szerepel. Július 11-én a görög csapat ellen lépnek pályára, majd 13-án a japánokkal, végül 15-én a horvátokkal mérkőznek meg. A kieséses szakasz menetelése pedig ugyanúgy alakul, mint a férfiaknál.

Related posts