A Honvédelmi Minisztérium nyilvánosságra hozott egy oldalt a Ruszin-Szendit elmarasztaló anyagból, amelyet a Nemzetbiztonsági Bizottság zárt ülésére készítettek.


A tartalma szinte megdöbbentően hasonlít a korábbi kormányzati tájékoztatókra.

A Honvédelmi Minisztérium (HM) Facebook-oldalán megosztott egy részletet a Parlament Nemzetbiztonsági Bizottságának mai ülésére benyújtott jelentésből, amely valószínűleg a dokumentum első oldalát tartalmazza.

Az összefoglaló megállapítása szerint Ruszin-Szendi Romulusz nem a magyar érdekeket képviselte a NATO és az EU vezérkarfőnöki ülésén. A Honvédelmi Minisztérium arra hivatkozik, hogy az ülésekhez kapcsolódó anyagokat a NATO-tól kérték be.

A közzétett részlet négy fontos megállapítást fogalmaz meg Ruszin-Szendi Romulusz altábornagy NATO és EU vezérkarfőnöki üléseken tanúsított fellépéséről.

A Fidesz azóta folyamatosan támadja Ruszin-Szendit, mióta a volt vezérkari főnök a Tiszához állt. A legfrissebb támadási hullám részeként, a politikai narratívában összefonódik az állítólagos ukránbarátsága és a nemrégiben napvilágot látott kémügy, így őt már mint az ukrán titkosszolgálatok segítőjeként és magyar összekötőként tüntetik fel.

A közelmúltban nyilvánosságra került jelentés különlegessége, hogy a kommunikációs vitába végre bekapcsolódott a korábban távol maradó HM is. Emellett egy olyan zárt nemzetbiztonsági üléshez készült anyagból is kaptunk egy ízelítőt, amelynek valódi tartalma titkosítva maradt.

Ruszin-Szendi ma nyílt levélben reagált a rá irányuló támadásokra, amelyben határozottan cáfolta a felmerült vádakat. A levélben kifejtette, hogy a katonai nemzetbiztonság irányításáért felelős új vezetőket és szakmai körön kívülről érkező döntéshozókat nevezte meg a helyzet felelőseiként.

"Mint egy tisztességes magyar állampolgár, 14 éves korom óta hűségesen viseltem az egyenruhát, esküt tettem hazámra, és számos feladatban szolgáltam Magyarországot. Szolgálatom során részt vettem kiképzéseken, háborús helyzetekben, valamint a NATO szövetségi rendszerében, mindezt sokszor távol a családomtól és szeretteimtől. Felmerül bennem a kérdés, hogy miért csak két és fél évvel a távozásom után indult eljárás ellenem, és nem azonnal."

Related posts