Nemzetbiztonsági nyomozás veszi kezdetét Magyar Péter és a Magyar Hang állításainak nyomán | Demokrata
Vasárnap este az orosz hatóságok bejelentették, hogy Bassár el-Aszad, a szíriai rezsim vezetője menedékjogot kapott Oroszország területén. A diktátor családjával együtt Moszkvában tartózkodik, miután a lázadók sikeresen megdöntötték évtizedek óta megszilárdult hatalmát, amelyet vasmarokkal őrzött.
Magyar Péter és a politikusokat határozottan támogató Magyar Hang internetes portál ma egy hamis hírt közölt, amely szerint Aszad Budapestre érkezett. Az értesülésük szerint a Syrian Air egyik rejtélyes járata szombat este landolt a Ferihegyi repülőtéren.
"Úgy tűnik megbukott és elmenekült Szíriából az oroszok által támogatott, 24 éve uralkodó Bassár el-Aszad, szíriai diktátor. Eközben december 2-án még a Karmelitában fogadta Orbán Viktor II. Efrém szíriai ortodox pátriárkát, aki a magyar miniszterelnökön keresztül próbált támogatást szerezni a szíriai diktátor hatalmon maradásához. Tegnap este pedig teljes titokban, a Terrorelhárítási Központ biztosítása mellett, egy szír utasszállító gép landolt a Liszt Ferenc Repülőtéren, miután Aszad elhagyta Szíriát. Követeljük, hogy hozzák nyilvánosságra, hogy Orbán Viktor milyen segítséget nyújtott az utóbbi években és különösen az utóbbi egy hétben a bukott szíriai diktátornak, akinek a kezéhez százezrek halála tapad. Követeljük, hogy hozzák nyilvánosságra, hogy kik érkeztek Szíriából Budapestre a titkos repülőgépen tegnap este!" - írta közösségi oldalán Magyar Péter.
Rövid időn belül világossá vált, hogy a Magyar Hang által közzétett információ téves volt; a valóságban az említett kép 12 évvel ezelőtt készült Törökországban. Szombaton pedig Magyarország területén egyetlen szír légijármű sem érkezett. Az újság elismerte a súlyos tévedését, és bocsánatot kért olvasóitól, míg Magyar Péter nem tett hasonló lépést.
Az üggyel kapcsolatban a Mandiner kérdéseket küldött a Kormányzati Tájékoztatási Központnak.
A cikk, amely minden tekintetben félrevezető információkat közvetített, egy olyan fényképet használt, amely egy 2012-es ankarai járat kiszolgálását ábrázolta. Ezen felül a valótlan állításokkal teli írás azt is állította, hogy szombat este a Szíriából menekülő elnök Magyarországra érkezett. Ez az információ szintén súlyosan téves volt.
"A magyar médiában, valamint Magyar Péter által közzétett álhír potenciálisan veszélyeztetheti Magyarország biztonságát."
- tájékoztatták.
A nemzetközi sajtó érdeklődését is felkeltő álhírek mögött rejlő háttér feltárása a magyar elhárító ügynökségek feladatkörébe tartozik. Az ilyen mértékű dezinformáció ugyanis komoly nemzetbiztonsági kockázatokat hordozhat, és fokozhatja a terrorveszélyt Magyarország területén.
"A megfelelő hatóságok folyamatosan dolgoznak azon, hogy megakadályozzák az ilyen típusú álhírek terjedését és csökkentsék a belőlük fakadó kockázatokat. A tegnapi esemény is ezt a célt szolgálta" – hangsúlyozták, és hozzátették: