Mostantól lehetőség nyílik pályázni az idei állatvédelmi ösztöndíjra!

A Közös Ügyünk az Állatvédelem Alapítvány örömmel jelenti be, hogy elindította az idei állatvédelmi ösztöndíjprogramját. Ennek a kezdeményezésnek a fő célja, hogy anyagi segítséget nyújtson azoknak a szakembereknek és elkötelezett egyéneknek, akik az állatvédelem területén dolgoznak vagy tanulnak, és szeretnék folytatni felsőfokú tanulmányaikat. Míg a tavalyi évben huszonöt pályázó részesült támogatásban, idén már negyvenkét szakembernek biztosít lehetőséget az alapítvány, hogy valóra válthassa álmait és hozzájárulhasson az állatvédelem fejlődéséhez.
Az alapítvány hétfőn az MTI-nek bejelentette, hogy a kiválasztottak hat különböző képzési területen részesülhetnek tandíjmentes továbbtanulási lehetőségben. Az érintett szakmák közé tartozik az állatvédelmi szakjogász (7 fő, jogi végzettséggel), a jogi szakokleveles állatvédelmi szakember (8 fő, más típusú diplomával), az állatvédelem-pedagógiai szakember (5 fő, pedagógus diplomával), az állatjólléti és természetvédelmi szakjogász (7 fő, jogi diplomával), az állatjólléti és természetvédelmi szaktanácsadó (8 fő, egyéb végzettséggel) és a nemzetközi állatvédelmi szakjogász (7 fő, jogi diplomával).
A Miskolci Egyetem, a Károli Gáspár Református Egyetem, a Pécsi Tudományegyetem, az Állatorvos-tudományi Egyetem és a Pannon Egyetem közös erőfeszítése révén valósulnak meg a képzések. A 2025/2026-os tanévre tervezett, két féléves program keretében az alapítvány teljes mértékben átvállalja a képzési és vizsgadíjakat, így a résztvevők számára a részvétel díjmentes. Érdemes megjegyezni, hogy egy pályázó több kategóriában is indulhat, de egy évben csak egy ösztöndíjas hely nyerhető el. Az ösztöndíjra azok a 23-60 év közötti magyar állampolgárok pályázhatnak, akik megfelelnek a képzések speciális belépési követelményeinek, és vállalják, hogy a megszerzett tudást legalább öt éven keresztül a magyarországi állatvédelem érdekében használják fel.