Ma ünnepli 55. születésnapját Rachel Weisz, a magyar gyökerekkel rendelkező színésznő, aki nem csupán a filmiparban elért sikereivel, hanem provokatív véleményeivel is felhívja magára a figyelmet. Hollywoodot mérgező környezetnek tartja, ami tükrözi a szó

Apja Magyarországon született, még gyerekkorában, a nácik elől menekült Nagy-Britanniába. Rachel Weisz már Angliában született, de nem véletlenül tartotta meg neve eredeti írásmódját: büszke magyar származására. A színésznő március 7-én ünnepli 55. születésnapját.
Rachel Weisz 1970. március 7-én látta meg a napvilágot Londonban. A brit színésznő, aki magyar gyökerekkel rendelkezik, a mélyen érző és intelligens szerepek megformálásáról vált híressé. Emlékezetes alakítása Tessa Quayle, az aktivista, akit a 2005-ös „Az elszánt diplomata” című politikai thrillerben játszott, amiért elnyerte a legjobb női mellékszereplőnek járó Oscar-díjat. Sokoldalú tehetsége lehetővé tette számára, hogy a kis költségvetésű vígjátékoktól kezdve a nagy produkciójú thrillerekig széles spektrumú filmekben arasson sikert. Férje, Daniel Craig, akivel már 14 éve élnek házasságban, szintén a filmes világ kiemelkedő alakja.
Rachel Weisz a Cambridge-i Egyetem hallgatójaként kezdett el színházi pályafutását, és már 1994-ben feltűnt Noël Coward Mindkettőt szeretem című darabjának West End-i újrafelújításában, ahol Gilda karakterét alakította, ezzel azonnal felkeltve a figyelmet. Az 1990-es évek elején olyan népszerű tévésorozatokban szerepelt, mint a Stendhal regényéből készült Vörös és Fekete, amelyben Ewan McGregor mellett játszott Julien Sorel szerepét. Weisz filmkarrierje 1994-ben indult a Gyilkológép című horrorban, ahol egy kisebb szerepben mutatkozott be. Az igazi áttörést azonban Bernardo Bertolucci Lopott szépség (1996) című filmje hozta el számára, amely révén a kritikusok és a közönség is felfigyelt tehetségére. Az amerikai közönség számára A múmia (1999) című blockbuster és annak folytatása, A múmia visszatér (2001) tette őt igazán ismertté. Weisz a londoni színházi világban is aktívan részt vett, és elismerést kapott Tennessee Williams Az utolsó nyár (1999) és Neil LaBute Faragjunk férfit! (2001) című darabjaiban nyújtott kiváló teljesítményéért.
Rahel Weisz 2006-ban Az elszánt diplomata című filmben nyújtott teljesítményéért BAFTA-díjat érdemelt ki. Érdekes módon, a film során karakterét csupán visszaemlékezések révén ismerhetjük meg, hiszen őt már a történet elején meggyilkolják. Ugyanebben az évben az Örvény című alkotásáért Golden Globe-jelölést kapott. Az elszánt diplomata című filmben nyújtott alakításáért 2006-ban a legjobb női mellékszereplőnek járó Oscar-díjat is átvehette. Később, 2010-ben a legjobb színésznőnek járó Laurence Olivier-díjat nyerte el A vágy villamosa című színdarabban Blanche DuBois megformálásáért. 2013-ban debütált a Broadwayn az Árulás című darabban, amelyben férje, Daniel Craig játszotta a főszerepet.