Elon Musk munkatársait kizárták a pénzügyminisztérium kifizetési rendszeréből.


Egy szövetségi bíró amerikai idő szerint szombat kora reggel átmenetileg felfüggesztette Elon Musk és embereinek hozzáférését a pénzügyminisztérium kifizetési rendszeréhez, írja a New York Times. A bíró döntését azzal indokolta, hogy Muskék tevékenysége azzal a kockázattal jár, hogy helyrehozhatatlan károkat okoznak.

A költségcsökkentés jegyében létrehozott új kormányügynökség, a DOGE, Trump beiktatása óta számos amerikai állami intézményt és hivatalt átvett az irányítása alá, ezzel rengeteg érzékeny információhoz férve hozzá. A 444.hu által idézett cikk felhívja a figyelmet arra, hogy a legnagyobb pánikot a Pénzügyminisztériumban okozták, hiszen itt évente több ezer milliárd dollár áramlik át egy zárt kifizetési rendszer keretein belül. A szakértők aggodalommal figyelik a helyzetet, nemcsak a lehetséges visszaélések miatt, hanem attól is tartanak, hogy Musk fiatal, huszonéves mérnökei akár véletlenül is jelentős károkat okozhatnak.

Paul A. Engelmayer bíró véleménye szerint a minisztériumban megjelenő egyének fokozott sebezhetőséget és támadhatóságot okoznak a kritikus fontosságú rendszerek számára. Ennek kapcsán hangsúlyozta, hogy mindazok, akik január 20. óta hozzáférést kaptak a Pénzügyminisztérium adataihoz, most kötelesek minden letöltött információt megsemmisíteni.

Az utóbbi napokban 19 amerikai állam demokrata legfőbb ügyésze bírósági beavatkozást kért a Pénzügyminisztériumban zajló események miatt. Állításuk szerint Trump és Musk jogsértő módon jártak el, mivel a Kongresszus engedélye nélkül jutottak hozzá rendkívül érzékeny, titkos információkhoz. A legfőbb ügyészek felhívták a figyelmet arra is, hogy Muskék költségcsökkentési ígéretei ellenére, olyan hírek láttak napvilágot, miszerint a titkos adatokhoz való hozzáférést arra használják, hogy megakadályozzák a számukra nem kedvező szervezetek által jogszerűen elnyert támogatásokat. Musk ezt a témát saját közösségi média felületein is sejtette.

Related posts