Képviselőházi alelnök: A PSD visszavonult az ellenzékbe, és véleményem szerint ott kellene is maradnia.

Daniel Suciu, a képviselőház alelnöke keddi nyilatkozatában hangsúlyozta, hogy a Szociáldemokrata Párt (PSD) visszavonult az aktív politikai szerepléstől, és szerinte ez a pozíció hosszú távon is indokolt lenne.
A PSD politikusát az újságírók a parlament folyosóján faggatták arról, hogy mit gondol: pártja a közelgő elnökválasztás második fordulója után ismét kormányra lépjen, vagy esetleg célszerűbb lenne, ha ellenzéki szerepben folytatná tevékenységét.
Suciu kifejtette, hogy pártja kormányból való távozása nem csupán egy stratégiai lépés volt, hanem a választók május 4-én kifejezett akaratának következménye. Rámutatott, hogy a koalíció, amelyben a PSD is részt vett, nem tudta elnyerni a polgárok többségi szavazatát, ezért a párt az ellenzékbe vonult. A miniszterek jelenleg csupán a napi feladatok ellátására összpontosítanak, amíg az új kormány megalakul - tette hozzá a képviselő.
A PSD-nek "ebben a szakaszban" az ellenzéki szerepkörben kell maradnia – jelentette ki. Hozzátette, hogy nem zárja ki annak lehetőségét, hogy a párt támogasson egy kisebbségi kormányt a parlamentből, azonban a politikai erőviszonyokat a május 18-i elnökválasztás második fordulója fogja meghatározni. "Úgy vélem, senki sem kíván egy olyan kormányt, amely feszültségben áll az államfővel, vagy éppen ellenkezőleg" – fogalmazott a szociáldemokrata politikus.
A politikai tájékozódás során Suciu kiemelte, hogy a korábbi elnökválasztások idején a PSD támogatóinak "különböző mértékben" volt szerepük a párt jelöltjének támogatásában. "Bízom benne, hogy a PSD hívei és tagjai (...) ebben a feszültségekkel teli időszakban meg fogják találni a helyes választást" - fogalmazott Suciu.
A képviselő véleménye szerint a PSD támogatóinak voksai megoszlanak a második körbe jutott két elnökjelölt között. A sajtónak elárulta, hogy már meghozta a döntését arról, kire adja a szavazatát, azonban ezt a választását nem kívánja nyilvánosságra hozni - számolt be róla az Agerpres.
"Nem tarthatom természetesnek, hogy a barátaim és a családom tagjai automatikusan kövessenek engem. Jelen pillanatban sokkal értékesebbnek tartom, ha a választók a saját belső meggyőződésük szerint hozzák meg döntéseiket, nem pedig valamely politikai vezető iránymutatása alapján" - fejtette ki, hozzátéve, hogy a vasárnapi választások világosan rávilágítottak arra, hogy a pártok politikai és közigazgatási hatalma nem feltétlenül jelenti a választási győzelem biztosítékát.