„Heil, Viktor Orbán!” – skandálták meztelen tüntetők a párizsi demonstráción.


A párizsi nőnapi tüntetésen a Femen nőjogi szervezet tagjai tiltakozó akcióval hívták fel a figyelmet az általuk "fasiszta járványnak" nevezett jelenségre, amely szerintük Európában és az Egyesült Államokban terjed. A demonstráción több nemzetközi vezetőt is bíráltak, köztük Orbán Viktor magyar miniszterelnököt is.

Március 8-án Párizs utcáin több ezer ember gyűlt össze, hogy kifejezze szolidaritását a nők jogaiért folytatott harcban. Az eseményen különösen figyelemfelkeltő módon léptek fel harminc Femen-aktivista, akik náci szimbólumokat használtak az általuk veszélyesnek ítélt politikai irányzatok ellen. A testükre festett üzenetek világosan jelezték, hogy az akció célja a "fasiszta járvány" elleni fellépés volt, és a szélsőjobboldali eszmék terjedésével szembeni ellenállás kifejezése - számolt be a Le Parisienne.

Az aktivisták öt fős csoportokban sorakoztak fel, katonai sapkákkal a fejükön, meztelen felsőtestükön pedig amerikai, európai és orosz zászlók festették ki a bőrüket, mindegyiken horogkereszt emblémával. A csoport tagjai náci karlendítéseket is bemutattak, miközben jobb karjuk élénkpirosra volt festve, ami tovább fokozta az esemény provokatív jellegét.

A demonstráción a Femen aktivistái számos politikai vezető nevét említették, miközben provokatív módon skandálták: "Heil, Donald Trump", "Heil, Vlagyimir Putyin", "Heil, Elon Musk", "Heil, Viktor Orbán", "Heil, Giorgia Meloni", "Heil, Marine Le Pen". Ezzel a náci köszöntésre emlékeztető felhívással akarták felhívni a figyelmet a fasiszta tendenciákra. "Feminista és nem fasiszta ellenállást!" - kiáltották kórusban, miközben sűrű fekete füstbombákat gyújtottak, ezzel még inkább felerősítve üzenetük drámaiságát.

A párizsi nőnapi felvonulásra zömében hölgyek látogattak el, de számos fiatal és család is csatlakozott a rendezvényhez. A francia sajtó beszámolója szerint Párizsban és az egész ország területén különböző érdekvédelmi csoportok és szakszervezetek szerveztek gyűléseket a nőnap alkalmából, melyeken több százezer ember vett részt.

A követelések között első helyen a nemek közötti jövedelmi különbségek csökkentése szerepelt, és jelezték, hogy 2023-ban azonos munkaidő mellett a nők átlagbére még mindig 14,2 százalékkal elmaradt a férfiakétól.

Related posts