A ZK hallgatóinak sikerszériája továbbra is töretlenül ível felfelé.


Majdnem száz tehetséges zenész lépett színpadra, hogy megmutassa tudását a Debreceni Egyetem Zeneművészeti Karán megrendezett Rézfúvós és Ütőhangszeres Találkozón és Versenyen. A nemzetközi zsűri előtt zajló esemény során a ZK hallgatói ismételten figyelemre méltó teljesítményt nyújtottak, és a legjobbak között végeztek.

A Debreceni Egyetem Zeneművészeti Karának Rézfúvós és Ütőhangszeres Tanszéke, együttműködve a Conservatory Alapítvánnyal, immár 46. alkalommal hívta életre a Rézfúvós és Ütőhangszeres Találkozót és Versenyt, amelyre április 12. és 14. között került sor.

A nemzetközi megmérettetésre trombitán, kürtön, harsonán, tubán, ütőhangszeren nevezhettek a versenyzők. Idén is a zeneművészeti szakgimnáziumok 12. és 13. osztályos, illetve szakmai tagozatos növendékei, magyarországi és külföldi felsőoktatási intézményekben BA képzésben részt vevő nappali vagy levelezős hallgatók, osztatlan tanári mesterképzésben tanulók, valamint tanári mesterképzés nappali vagy levelező tagozatos hallgatói indulhattak a versenyen.

A Zeneművészeti Kar növendékei - mint minden évben - ezúttal is nagy létszámmal képviselték a Debreceni Egyetemet, rajtuk kívül érkeztek ifjú zenészek Kassáról, Poznanból, Gdanskból, Córdobából, Győrből, Pécsről, Békéscsabáról, Szegedről, Miskolcról, Nyíregyházáról és Budapestről is. A népes mezőnyből kiemelkedtek a harsonások, akik a verseny történetében először a legnagyobb létszámban, harmincöten vettek részt a versenyen.

A debreceni kar tehetséges diákjai ismételten hozták a kötelezőt, ahogy azt már megszokhattuk az elmúlt évek során. Számos kiemelkedő eredményt értek el, a verseny színvonalas mezőnyében a legjobbak között végeztek. Idén két első, három második és két harmadik hellyel zárták a versenyt, ráadásul két debreceni egyetemista rektori különdíjat is elnyert.

A hallgatóink újabb kiváló lehetőség előtt állnak, hiszen ritka alkalom adódik arra, hogy tudásukat egy ilyen erős mezőnyben és neves nemzetközi szakmai zsűri előtt mutathassák be. Ez a verseny nemcsak remek erőfelmérő a rézfúvósok számára, hanem egyben kivételes alkalom is a fejlődésre. A megmérettetés nem csupán hazai résztvevőkkel bír, hiszen külföldről is érkeztek indulók. Évről évre egyre többen jelentkeznek, ami egyértelműen jelzi a verseny népszerűségét, és ennek következtében a kar is folyamatosan reflektorfénybe kerül – emelte ki Kovalcsik András, a Debreceni Egyetem Zeneművészeti Kar Rézfúvós és Ütőhangszer Tanszékének tanszékvezető egyetemi docense.

Az ütőhangszeresek felkészítését Szabó István, a Rézfúvós és Ütőhangszer Tanszék egyetemi tanára és a SONUS Ütőegyüttes vezetője végezte. Szabó kiemelte, hogy diákjai rendkívül tehetségesek, elkötelezettek és motiváltak, ami lehetővé teszi számukra, hogy a legmagasabb szintű versenyeken is megállják a helyüket. Ezt a kiváló teljesítményt most újra sikerült bizonyítaniuk.

Elmondhatjuk, hogy az idei eredményeinkkel elégedettek vagyunk, de már megszokott, hogy hallgatóink kiemelkedően teljesítenek. Ez a siker egyértelműen tükrözi mind a hallgatók, mind az oktatók erőfeszítéseit, hiszen lehetőséget ad arra, hogy lássuk, hol tartanak a fiatalok, és hogyan helyezkedik el a kar a hazai felsőoktatási térképen. Az ütősképzés területén mi rendelkezünk a legnagyobb hallgatói létszámmal, és versenyeredményeink is figyelemre méltóak. A legutóbbi verseny pedig világossá tette, hogy jó irányba haladunk. Külön tisztelet illeti azokat a professzorokat, akik elindították ezt a hagyományt; ők is igazi lelkesedéssel dolgoztak, ahogyan mi is most – mondta Szabó István.

A hagyományoknak megfelelően nemcsak a versenyzők, hanem az oktatók és a zsűri tagjai is színpadra léptek, a győztesek pedig újra lehetőséget kaptak arra, hogy eljátsszák a nyertes produkciókat.

Related posts