Fedezd fel a négy figyelmeztető jelet, amelyek arra utalhatnak, hogy a telefonod titokban kémkedik utánad! - Ripost

Napjainkban már mindenkinek tele van az okostelefonja a legszemélyesebb adataival, és mindig nálunk is van. Így a csalók mindenáron be akarnak törni a mobilunkba, ezért fontos figyelni a veszélyre utaló jelekre.
Ha a bűnözők hozzáférnek a telefonodhoz, súlyos következményekkel kell szembenézned: akár zsarolás áldozatává válhatsz, pénzt követelhetnek az adataidért, vagy akár a banki és online fiókjaidat is megszerezhetik. Szerencsére vannak figyelmeztető jelek, amelyek segíthetnek észlelni, ha valami gyanús történik a készülékeddel. Érdemes ezeket figyelemmel kísérni, hogy időben reagálhass.
Az egyik leghatékonyabb módja a védekezésnek, ha folyamatosan figyelemmel kíséred, miként használja a telefonod az érzékelőit, különösen a mikrofont. Ez lehetőséget ad arra, hogy egyszerűen nyomon tudd követni, mely alkalmazások és mikor férnek hozzá a mikrofonhoz. Ha pedig kétségeid támadnak azzal kapcsolatban, hogy egy adott alkalmazás esetleg lehallgat, azonnal utánanézhetsz a beállításokban.
Az iPhone-on és az Androidon is beléphetsz a beállításokba, és szabályozhatod, hogy mely alkalmazások férhetnek hozzá az érzékelőkhöz és az információkhoz. Ez magába foglalja a mikrofont, a kamerát és a helymeghatározást is. Tehát csak olyan alkalmazásoknak adj hozzáférést, amiknek feltétlenül szükségük van ezekre a funkciókra, ellenkező esetben kémkedhetnek utánad. Hasonlóképpen mérlegeld, hogy egy alkalmazásnak szüksége van-e hozzáférésre az összes fényképedhez.
Örömmel tapasztalhatjuk, hogy mind az iPhone, mind az Android készülékek beépített figyelmeztető jelzésekkel rendelkeznek, amelyek jelzik, ha a kamera vagy a mikrofon működésben van. Ez egy kiváló lehetőség, hiszen így könnyedén ellenőrizhetjük, hogy a mikrofon aktív-e, vagy sem.
Az iPhone készülékeken a képernyő felső részén egy narancssárga pötty figyelmeztet a mikrofon használatára, míg a zöld pötty a kamerát jelzi. Androidos telefonokon ezzel szemben egy mikrofon vagy kamerai ikon tűnik fel. Ha rákattintasz ezekre, láthatod, melyik alkalmazás éppen aktiválta az érzékelőket. Amennyiben valami gyanúsat észlelsz, érdemes megfontolnod az adott alkalmazás azonnali eltávolítását.
A kétes alkalmazások kiszűrésének hatékony módja, ha alaposan megvizsgáljuk, mit művelnek a háttérben. Ellenőrizd, hogy az alkalmazások listájának tetején az Alkalmazásonkénti tevékenység funkció aktiválva van-e. Itt nyomon követheted, mennyi időt töltöttél egy adott alkalmazás használatával, és azt is, hogy ebből mennyi időt töltött el háttérben futva.