Orbán Viktor barátjának, a Fidesz egyik alapító tagjának búcsúztatása zajlott le, ahol mély tisztelettel emlékeztek meg az elhunyt életéről és hozzájárulásáról a politikai élethez.


A Fiumei úti sírkertben található végső nyughelyén helyezte örök békéjére Wachsler Tamás, aki korábban országgyűlési képviselőként és az első Orbán-kormány államtitkáraként szolgált. Az építészmérnöki végzettséggel rendelkező Wachsler 1988-ban a Fidesz egyik első tagjaként csatlakozott a politikai élethez, és az 1990-es országgyűlési választások során a Borsod-Abaúj-Zemplén megyei területi listáról nyerte el mandátumát.

Április 16-án a Fiumei úti sírkertben búcsút vettek Wachsler Tamástól, aki egykor országgyűlési képviselőként és a Honvédelmi Minisztérium közigazgatási államtitkáraként szolgált. Az esemény sokak számára emlékezetes marad, hiszen nem csupán egy politikai pálya végéhez érkeztünk, hanem egy olyan ember életének és munkásságának tiszteletére is, aki jelentős hatást gyakorolt a közéletre.

A búcsúztatón rajta kívül még részt vett többek között Kövér László, az Országgyűlés elnöke; Áder János volt köztársasági elnök; Varga Zs. András, a Kúria elnöke és Varga Mihály, a Magyar Nemzeti Bank elnöke - írta az MTI. A család nevében az elhunyttól testvére, Vermes Péter is elbúcsúzott.

Wachsler Tamás 2025. március 26-án, életének hatvanadik évében távozott az élők sorából. Pályafutása 1988-ban kezdődött, amikor az elsők között csatlakozott a Fideszhez, és nem sokkal később már a műegyetemi csoport alapító tagjaként és vezetőjeként tevékenykedett. 1990-ben a magyarországi országgyűlési választásokon a párt Borsod-Abaúj-Zemplén megyei listájáról szerzett mandátumot, ezzel belépve a politikai élet színpadára. 1998-tól 2000-ig a Honvédelmi Minisztérium közigazgatási államtitkáraként dolgozott, majd a Budapest Aréna projekt igazgatójaként irányította a nagyszabású fejlesztést. 2002-ben Szentendrén önkormányzati képviselővé választották, de 2006-ban úgy döntött, hogy visszavonul a politikai szerepléstől, és építészmérnökként folytatta pályafutását. 2012-től az Országgyűlés hivatalának munkatársaként, később pedig a Steindl Imre Program Nonprofit Zrt. vezérigazgatójaként a Kossuth tér és a Parlament környezetének megújításáért felelt, így hozzájárulva Budapest kulturális örökségének megőrzéséhez és fejlesztéséhez.

Related posts