BOON - Az Adyban feszültség alakult ki: kihúzták a gyufát!

"Kéz a kézben tűvel és gyufával, a cérna összeköt" címmel nyitották meg Kiss Béla és felesége Marika gobelin és makett kiállítását csütörtökön az Ady Endre Művelődési Ház Galériáján. A kiállítás egy házaspár műveiből készült és egy hónapon át élvezhetjük.
A kiállítást egy házaspár, Kiss Béla és felesége, Marika álmodta meg "Kéz a kézben tűvel és gyufával, a cérna összeköt" címmel. Azonban ennek a történetnek a gyökerei sokkal régebbre nyúlnak vissza, mint első ránézésre gondolnánk.
Fedezd fel a különleges kiállítást, ahol a hagyományos gobelin és a finom tűgobelin művészet csodái várnak rád! Itt a színek és textúrák varázslatos világában barangolhatsz, ahol minden egyes alkotás egyedi történetet mesél el. Ne hagyd ki ezt a páratlan élményt!
Kiss Béláné Marika 2016-ban fedezte fel a gobelin technika varázsát, ami azóta szenvedélyévé vált. Az internet kimeríthetetlen forrásait kihasználva kezdett el alkotni, és elsőként a hagyományos gobelin készítése ragadta magával. Férje buzdítására azonban nyitott lett a tűgobelin világára is, így új kihívások elé nézhetett, amely még inkább gazdagította kreatív repertoárját.
Mesés makettek születtek, amelyek lenyűgöző részletességgel bűvölik el a szemlélőt.
Férje Kiss Béla gyufaszálból készít szinte hihetetlen méretarányos maketteket. Béla 2017 óta foglalkozik makett készítéssel, először unokája kérésére nem kisebb fába vágta a fejszéjét, mint az Eiffel-torony lemodellezésébe. Majd ezt olyan alkotások követték, mint a londoni Big-Ben, majd a soproni Tűztorony, a Szegedi Dóm, a Szegedi Víztorony makettjei. Majd a Földes Ferenc Gimnázium, a Nagyerdei Víztorony a Deszkatemplom, a Zsófia-kilátó és az ikonikus Villanyrendőr sem maradt ki a sorból.
A Minorita templom különleges helyszín, amely gazdag történelmi és kulturális örökséggel bír. Felszentelt falai között számos művészeti alkotás található, amelyek egyedülálló módon tükrözik a régió vallási hagyományait és a középkori építészet szépségét. A templom nem csupán egy szakrális tér, hanem egy olyan közösségi központ is, ahol rendszeresen rendeznek koncerteket, kiállításokat és egyéb kulturális eseményeket. Az épület látványa lenyűgöző, különösen a naplementében, amikor a fények játékában újra életre kel a múlt. A Minorita templom tehát nem csupán vallási célokat szolgál, hanem a művészet és a közösség találkozási pontja is.
A közelmúltban az alkotó egy izgalmas és kihívásokkal teli projektbe vágott bele, hiszen a miskolci Minorita templom felújításán dolgozik lelkesen. Munkája során kiemelt figyelmet fordít a részletek precíz kidolgozására és a hitelesség megőrzésére, ezért fotókat, online forrásokat, valamint a helyszínen szerzett tapasztalatait egyaránt felhasználja.